رشته اسکواش به برنامه های ورزشی مدارس کشور افزوده می شود

رییس فدراسیون اسکواش ایران با اشاره به برنامه توسعه این رشته ورزشی در سطح مدارس، گفت: این رشته با ایجاد فضاهای مناسب ورزشی به عنوان یک رشته جدید به فعالیت های ورزشی دانش آموزان در سطح مدارس اضافه می شود.

'مسعود سلیمانی' روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در خرم آباد افزود: طبق توافق بعمل آمده با آموزش و پرورش از آبان ماه امسال امکانات و فضای مناسب در سطح ٢۴ واحد آموزشی تهران برای استفاده دانش آموزان علاقه مند به رشته ورزشی اسکواش ایجاد می شود.
وی اظهار داشت: در سایر استانهای کشور نیز هیات های ورزش اسکواش در تلاشند تا با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش و فراهم کردن فضای مناسب در مدارس، زمینه توسعه ورزش اسکواش در سطح استان های مختلف فراهم شود.
رییس فدراسیون اسکواش در ادامه از اجرای طرح ملی نخبه یابی این رشته ورزشی در کشور خبر داد و گفت: در این طرح افرادی که در ورزش اسکواش دارای مهارت هستند شناسایی خواهند شد.
سلیمانی، با بیان اینکه طرح ملی نخبه یابی ورزش اسکواش یک طرح پنج ساله است که در برخی استانهای کشور آغاز شده، افزود: توسعه ورزش اسکواش بین تمامی اقشار جامعه در کنار توسعه نرم افزاری از دیگر برنامه های فدراسیون اسکواش است.
وی اظهار داشت: این رشته ورزشی اکنون در بیش از ۴٠ شهر کشور فعال است که با تشکیل
هیات اسکواش در دیگر شهرهای کشور زمینه توسعه این رشته ورزشی در دیگر نقاط کشور نیز فراهم خواهد شد.
نبه گفته وی، در ١٣ استان کشور زمین های برای حضور و فعالیت های ورزشی علاقه مندان به این رشته در سطح کشور به هیات های اسکواش واگذار شده است.
سلیمانی همچنین از برگزاری مسابقات بین المللی اسکواش جام دهه فجر امسال در استان مرکزی خبر داد و گفت: در این مسابقه که جایزه آن سه هزار دلار است با حضور ١۶ کشور خارجی برگزار خواهد شد.
وی همچنین برگزاری مسابقه حرفه ای اسکواش بانوان از ١٠ تا ١٣آبان ماه جاری با حضور تیم های خارجی را از دیگر برنامه های فدراسیون اسکواش ایران عنوان کرد.

http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=296077 لینک خبر

/ 0 نظر / 14 بازدید